Conducere Defensiva

Inscrie-te si tu lacururile noastre. Locurile sunt limitate

Alege cursul potrivit pentru tine

Conducere defensiva scoala de soferi Targu Mures

Data se comunica ulterior

Conducere Defensiva N1

Romania este tara cu cele mai multe accidente rutiere mortale din UE. Acesta este un motiv in plus pentru care pregatirea teoretica si practica nu trebuie sa se termine odata cu obtinerea permisului si noi credem ca acest curs este un „Must have” pentur toti soferii indiferent de varsta sau de vechimea permisului.

Vei invata sa anticipezi si sa recunosti posibilele pericole din trafic si ce poti face ca sa le eviti, vei intelege mult mai bine importanta utilizarii corecte a centurii de siguranta, vei invata cum sa cobori dintr-un autoturism rasturnat pe lateral sau pe plafon, cum sa controlezi un derapaj, cum sa franezi in cel mai eficient mod plus multe alte „Tricks and tips” care au legatura stransa cu condusul. 

Durata: 8 ore | Locație: Transilvania Motor Ring
Teorie: 4 ore | Practic: 4 ore | Simulatoare: 4

990 lei

Plus Siguranta pentru tineri si incepatori

Data se comunica ulterior

+ Siguranta (tineri / incepatori)

Romania este tara cu cele mai multe accidente rutiere mortale din UE, iar tinerii si/sau incepatrorii sunt cu atat mai mult expusi la diferitele situatii periculoase care pot aparea in trafic. Daca faci parte din aceste categorii, noi credem ca acest curs este de neratat.

Vei invata sa anticipezi si sa recunostti situatiile periculoase din trafic si prin ce mijloace pot fi ele evitate. Unul dintre trainerii  nostrii vor merge cu tine pentru a evalua stilul tau de condus pentru a il putea corecta daca este cazul. Deasemeni vei invata importantta utilizarii corecte a centurii de siguranta, pozitia corecta la volan si cum sa cobori dintr-un autoturism rasturnat pe lateral sau pe plafon.

Durata: 5 ore | Locație: Targu Mures
Teorie: 3 ore | Practic: 2 ore | Simulatoare: 2

350 lei

Curs indemanare moto

Data se comunica ulterior

Indemanare Moto

Daca vine vorba despre motrociclisti, atunci pe langa pasiunea care ne leaga de aceste „doua roti magice” trebuie neaparat sa mentionam riscurile majore la care, noi motociclistii, suntem expusi. Acesta este motivul pentru care acest curs de indemanare este perfect.

Cursul este menit ca sa te familiarizeze cu motocicleta si de a scoate la iveala skill-uri noi in ceea ce inseamna conducerea motocicletei. Vom avea o sumedenie de exercitii. De la cele de echilibru, pana la franare sau de ocolire a unui obstacol. Motocicleta si echipamentul de protectie sunt necesare pentru a putea urma cursul.

Durata: 4 ore | Locație: Transilvania Motor Ring
 Practic: 4 ore

290 lei

Nu ai inca permis si vrei sa faci scoala de soferi? Apasa pe butonul de mai jos.

De ce sa umezi cursuri de Conducere Defensiva?

N

Recreem situatii limita, intr-un cadru sigur, astfel invcat atunci cand va fi nevoie, sa stii ce ai de facut;

N

Inveti sa recunosti situatiile periculoase din trafic si sa le eviti;

N

Constientizezi pericolele la care esti expus atunci cand conduci;

N

Inveti tehnici corecte de franare si de ocolire a obstacolelor;

N

Inveti sa redresezi un derapaj;

N

Inveti cum sa ocupi o pozitie comoda si mai ales sigura a postului de conducere;

N

Cursuri predate de catre piloti si/sau copiloti licentiati.

Inca nu esti convins?

Vezi ce zic cei care au fost deja la cursuri de conducere defensiva

Apropo, toate testimonialele sunt importate de pe pagina noastra de Facebook si sunt 100% reale.

 • positive review  Recomand scoala de soferi Super Drive. Multumesc domnului Gereb Levente, un instructor competent si cu multa rabdare. Carmen Ormenisan

  Cristian Ormenisan Avatar Cristian Ormenisan
  noiembrie 6, 2023

  positive review  Recomand cu caldura scoala de soferi Super Drive! Mii de multumiri domnului instructor Otto Bk pentru calmul si profesionalismul de care a dat dovada tot timpul. De la tremuratul piciorului... mai mult

  Lavinia Madalina Avatar Lavinia Madalina
  octombrie 25, 2023

  positive review  O școală super bună, profesori care își dau interesul la orele de legislație și foarte dotate în tehnologie față de alte școli. vreau sa îl recomand pe domnul instructor Gereb... mai mult

  Paul Boitos Avatar Paul Boitos
  octombrie 25, 2023
 • positive review  După lupte seculare și munca de convingere, am răzbit! Acesta e motto-ul zilei de astăzi, 12. 10. 2023, zi, in care am reușit sa obțin permisul de conducere și... mai mult

  Maria Coroiu Avatar Maria Coroiu
  octombrie 12, 2023

  positive review  Îi mulțumesc școlii Super Driver și mai ales domnului instructor Marius Moldovan pentru profesionalism, simț al umorului și calitatea serviciilor acordate , recomand tuturor!!! Cel mai bun instructor, profesionisti in... mai mult

  Lévai Nóra Kamilla Avatar Lévai Nóra Kamilla
  octombrie 11, 2023

  positive review  Îi mulțumesc școlii Super Driver și mai ales domnului instructor Marius Moldovan pentru profesionalism, simț al umorului și calitatea serviciilor acordate, 10 din 10, recomand tuturor!!!

  Alexandru Anghel Avatar Alexandru Anghel
  octombrie 2, 2023
 • positive review  Cea mai profesionista scoala de soferi, cel mai bun instructor Marius Moldovan, profesionisti in adevaratu' sens al cuvantului, recomand cu mare incredere!!

  Alex Moldovan Avatar Alex Moldovan
  septembrie 27, 2023

  positive review  Recomand cu incredere pe Marius Moldovan, cel mai tare instructor si dulce. Recomand la fel si scoala Super Driver, profesionisti!

  Davian Varga Avatar Davian Varga
  septembrie 27, 2023

  positive review  Instructorul Marius Moldovan - CEL MAI TARE INSTRUCTOR

  Moldovan Bogdan Avatar Moldovan Bogdan
  septembrie 25, 2023
 • positive review  Îi mulțumesc d-lui Moldovan Marius pentru îndrumările date, inclusiv înainte de examen, îndrumări care m-au ajutat sa iau permisul din prima! Îl recomand cu toată încrederea. Este un instructor... mai mult

  Luca Moldovan Avatar Luca Moldovan
  septembrie 25, 2023

  positive review  Îi mulțumesc d-lui Moldovan Marius pentru îndrumările date, inclusiv înainte de examen, îndrumări care m-au ajutat sa iau permisul din prima! Îl recomand cu toată încrederea. Este un instructor... mai mult

  Iulian Petrusel Avatar Iulian Petrusel
  septembrie 4, 2023

  positive review  Îl recomand cu drag pe Marius Moldovan. În timpul lecțiilor de conducere, am apreciat în mod deosebit abordarea ta profesionistă și răbdarea ta neîntreruptă. Ai fost mereu atent la nevoile... mai mult

  Paul C. Rusu Boca Avatar Paul C. Rusu Boca
  septembrie 4, 2023
 • positive review  Îmi face o deosebită plăcere să îl recomand cu căldură pe Marius Moldovan în calitate de instructor auto. Am avut privilegiul de a fi instruit de către el și pot... mai mult

  Niculae Stefan Avatar Niculae Stefan
  august 31, 2023

  positive review  Recomand cu drag Scoala de soferi “Super Driver”. As vrea sa ii multumesc in special domnului instructor Marius Moldovan, care nu este doar un profesionist in tot ceea ce face,... mai mult

  Diana Marin Avatar Diana Marin
  august 30, 2023

  positive review  Recomand din toată inima școala Super Driver, cu ajutorul căreia am reușit sa obțin permisul. În special mulțumesc instructorului Marius Moldovan. Un instructor de nota 10, care explică cu răbdare... mai mult

  Evelina Slimovschi Avatar Evelina Slimovschi
  august 30, 2023
 • positive review  Recomand cu drag scoala de soferi Super Driver, dar totodata il recomand din inima pe instructorul, Marius Moldovan! Un om si un pedagog minunat care, a reusit sa ma scape... mai mult

  Adela Veronica Ciocan Avatar Adela Veronica Ciocan
  august 17, 2023

  positive review  Recomand cu caldura scoala de soferi super driver si in special il recomand pe domnul instructor Marius Moldovan, care m a ajutat sa iau permisul din prima!

  Maria Racoti Avatar Maria Racoti
  august 16, 2023

  positive review  Acum o saptamana am reusit sa iau permisul. Cu ajutorul lui Cosmin Muresan am reusit sa i-au traseul din prima, am fost foarte multumit de el si il recomand!

  Vlad Nistor Avatar Vlad Nistor
  august 14, 2023
 • positive review  A stapani bine un subiect, nu te face si un pedagog bun. Din fericire, instructorul Marius Moldovan le bifeaza pe amandoua. Chiar daca am fost "adoptata" de Marius un pic mai... mai mult

  Ana-Maria Casoni Avatar Ana-Maria Casoni
  august 2, 2023

  positive review  Recomand cu mare drag scoala de soferi Super Driver si multumesc mult instructorului meu Marius Moldovan, o persoana forte prietenoasa si calma, multumesc pentru ajutor, pentru incurajari si pentru incredearea... mai mult

  Madalina Chifor Avatar Madalina Chifor
  iulie 20, 2023

  positive review  Recomand din toată inima Școala de șoferi Super Driver, mai ales instructorul Marius Moldovan! Un om extrem de prietenos și răbdător, răspunde cu exactitate la orice răspuns chiar dacă se... mai mult

  Szabó Bernadett Avatar Szabó Bernadett
  iulie 19, 2023
 • positive review  Recomand cu încredere școala de șoferi Super Driver datorită căreia am reușit să obțin permisul de conducere din prima. Mii de mulțumiri domnului instructor Marius Moldovan, o persoană deosebită și un... mai mult

  Iasmina Alexandru Avatar Iasmina Alexandru
  iulie 19, 2023

  positive review  Cea mi tare Școală auto din Târgu Mureș!!! Recomand cu încredere pe instructorul Marius Moldovan! Răbdarea, devotamentul față de ceea ce face și calmul sunt esențiale, iar dumnealui le... mai mult

  Marina Batîr Avatar Marina Batîr
  iulie 19, 2023

  positive review  Recomand cu încredere școala de șoferi Superdriver! Multe mulțumiri instructorul Marius Moldovan, un om de nota 10, față de care sunt profund recunoscătoare! Dedicarea lui, sprijinul, explicațiile clare dar și... mai mult

  Meli Milascon Avatar Meli Milascon
  iunie 14, 2023
 • positive review  Recomand cu încredere scoala de șoferi Super Driver, adevărați profesioniști. Recomand și îi multumesc instructorului Mircea Sim, un instructor excelent, calm și competent!!!Multumesc pentru ajutor și încurajare !

  Anastasia Cucereavii Avatar Anastasia Cucereavii
  iunie 10, 2023

  positive review  Recomand cu cea mai mare încredere instructorul Marius Moldovan. E cel mai bun! 10/10 Mulțumesc din suflet pentru răbdare și profesionalismul!?

  Szabó Krisztina Avatar Szabó Krisztina
  mai 17, 2023

  positive review  Recomand cu căldură şcoala de șoferi Super Driver, datorită căreia am reușit să obțin permisul de conducere și care m-a suprins într-un mod cât se poate de plăcut, printr-un grad... mai mult

  Antonia Comșa Avatar Antonia Comșa
  mai 11, 2023
 • positive review  Mulțumesc pentru toată răbdarea și sprijinul acordat instructorului Marius Moldovan care m-a ajutat enorm de mult, explicând foarte bine și cu calm!

  Andrea Puskás Avatar Andrea Puskás
  mai 10, 2023

  positive review  Multumesc instructorului Marius Moldovan, este un instructor excelent si il recomand cu caldura!!! Recomand scoala de soferi Super Driver!!!

  Cezara Boeriu Avatar Cezara Boeriu
  mai 10, 2023

  positive review  Multumesc instructorului Marius Moldovan pentru tot 10/10 Recomand. Recomand scoala de sofer Super Driver!!!

  Târnăvean Alex Avatar Târnăvean Alex
  mai 3, 2023

Galerie foto 

Parteneri

Ramai la curent 

Inscrie-te in newsletter