Iata ca dupa ce candidatii programati la proba de traseu in periada pandemiei au fost reprogramati din oficiu si dupa ce examinarea s-a reluat in ceea ce priveste proba practica odata cu data de 2 iunie DRPCIV a emis o informare si cu privire la reinceperea examinarilor teoretice sau a reprogramarilor pentru examenul practic in cazul candidatiolor declarasi respinsi anterior.

 

Acces doar cu programare online

Pentru a incuraja pe cat posibil distantarea sociala atat de necesara in aceste zile,  accesul la ghiseele directiei se poate face doar cu programare online anterioara. Programarea se poate face la accesand link-ul https://www.drpciv.ro/drpciv-booking/activities/26 unde candidatul va alege sectiunea „Inregistrare dosar examinare”. Candidatii care doresc sa se programeze pentru a sustine examenul teoretic vor alege una dintre zile: luni marti sau joi, iar cei care doresc sa se reprogrameze la un nou examen practic vor alege una dintre zilele de miercuri sau vineri.

 

Concluzii

1. Accesul in institutie atat pentru examenarea teoretica cat si pentru reprogramarea probei practice se poate face doar cu programare online prealabila;
2. Pentru a sustine proba teoretica candidatul trebuie sa aleaga pentru programare una dintre zilele de luni, marti sau joi;
3. Pentru reprogramarea probei practice se va alege una dintre zilele de miercuri sau vineri.

Articole asemanatoare

Adauga un comentariu