Virajele, sau cum se executa ele corect. In acest curs o sa discutam despre ele. Atat cele spre stanga cat si cele spre dreapta, dar, vom incerca sa ne concentram asupra partii practice si mai putin laturala legala. Am pregatit o serie de greseli frecvente pe care elevii le fac la orele de conducere pentru a le constientiza si pentru a le putea corecta. In ingeiere nu imi ramene decat sa va multumesc pentru atentie si sa va urez binecunoscutul „Spor la invatat”

 

Cursul video

Cursuri asemanatoare

Schimbarea de banda (curs video)

Schimbarea de banda (curs video)

In cursul de astazi o sa discutam despre schimbarea de banda si despre greselile frecvente care au legatura cu aceasta. Printre temele discutate se regasesc: punctele de penalizare pe care le poti primi daca gresesti anumite elemente ale manevrei si cele 3 elemente importante.

Adauga un comentariu